در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه دفاع از نظام جمهوری اسلامی اولویت کشورهای اسلامی است، گفت: جهاد تبیین باید محور همه مسؤولان نظام و مردم قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام سید هاشم الحیدری دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق امشب در یادواره شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت و تجمع بزرگ راهیان قدس در مصلی رشت با بیان اینکه دفاع از نظام جمهوری اسلامی اولویت کشورهای اسلامی است، اظهار کرد: جهاد تبیین باید محور همه مسؤولان نظام و مردم قرار گیرد. 

وی با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در حوزه های مختلف افزود: جمهوری اسلامی دارای قدرت نظامی، موشکی و اقتصادی است ولی تمامی آنان بدون جهاد تبیین هیچ معنایی ندارد. 

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه حضرت زینب (س) با جهاد تبیین توانست واقعه عاشورا را زنده نگه دارد، گفت: سلاح برنده حضرت زینب (س) جهاد تبیین است و اگر این بانو و جهاد تبیین نبود بدون شک واقعه عاشورا به فراموشی سپرده می شد. 

الحیدری با اشاره به نقش جهاد تبیین در شکست دشمن در حوزه های مختلف بیان کرد: جهاد تبیین در محدوده مرزی خاصی منحصر نمی شود زیرا یک فتوای الهی و تکلیف در جهان اسلام است که برای تحقق فریضه جهاد تبیین باید اتاق فکر، اندیشه و عملیات تشکیل شود. 

وی با تاکید بر اینکه مسئله جهاد تبیین باید به دغدغه جامعه مبدل شود، افزود: امروز برای حل مشکلات جهان اسلام بیش از هر چیز به موشک های فرهنگی و جهاد تبیین نیاز داریم. 

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه مردم سالاری دینی یکی از اهداف پایه های اساسی حاکمیت امام راحل (ره) بوده است، گفت: انقلاب امام خمینی (ره) بعد ۱۴۰۰ سال اتفاق افتاد و توانست تمامی معادلات نظام جهانی را تغییر دهد. 

الحیدری نهضت امام راحل را مردمی ترین انقلاب در جهان دانست و بیان کرد: در طول ۴۵ سال گذشته مردم جزو ارکان اصلی نظام اسلامی بودند به طوری که با حضور به موقع خود در برهه های حساس به حاکمیت و نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی معنا بخشیدند. 

وی مکتب ولایت فقیه و رهبری را برگرفته از مکتب حاج قاسم دانست و افزود: جمهوری اسلامی سراسر معنویت و پاکی است و به این دلیل استکبار سعی دارد جامعه را به لحاظ فرهنگی دچار مشکل کنند. 

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه امنیت اقتصادی مهم ترین ویژگی جمهوری اسلامی در طول ۴۵ سال گذشته است، تصریح کرد: امروز در بسیاری از کشورها مردم به نان شب هم محتاج هستند ولی در ایران چنین مشکلی وحود ندارد، لذا دیگر کشورها باید انقلاب اسلامی را به عنوان الگویی در مدیریت قرار دهند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان