رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه فرایند تغییر حوزه برای نامزدهای انتخاباتی در سامانه جامع فراهم است، گفت: کاندیدایی که تمایل به تغییر حوزه انتخابیه دارند می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد جلائی رئیس ستاد انتخابات استان گیلان امروز در جمع خبرنگاران در ستاد انتخاب اظهار کرد: فرایند تغییر حوزه برای نامزدهای انتخاباتی در سامانه جامع فراهم است و کاندیدایی که تمایل به تغییر حوزه انتخابیه دارند می توانند درخواست خود را ثبت کنند. 

به گفته وی، طبق قانون مربوطه درخواست های تییر حوزه انتخابیه توسط کاندیداهای مجلس دوازدهم، نهایتاً تا پایان ۲۵ بهمن از سوی فرمانداران مراکز حوزه و وزارت کشور قابل وصول است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه پس از دریافت درخواست، فرماندار شهرستان مبدأ حداکثر ظرف یک روز درخواست و مدارک نامزد را از طریق سامانه جامع به مقصد ارسال می کند، گفت: هیات اجرایی مقصد حداکثر طی ۲ روز به درخواست رسیدگی کرده و نظرشان را به هیئت نظارت استان اعلام می کنند. 

جلائی با اشاره به ادامه فرآیند تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان مجلس بیان کرد: هیئت نظارت استان گیلان نیز حداکثر طی ۲ روز با کسب نظر از هیات مرکزی نظارت، نظر خود را به هیات اجرایی اعلام می کند و اگر نظر مثبت بود پرونده به صورت سیستمی به مقصد منتقل می شود ولی اگر نظر منفی بود، نامزد در حوزه مبدا باقی می ماند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان