استاندار گیلان:

بندر چمخاله آماده واگذاری به بخش خصوصی است

۱۴۰۲/۱۱/۲۰ ۲۱:۱۳ چاپ کد خبر: 191716

به لنگرخبر، اسدلله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر لنگرود با اشاره به افتتاح یک پروژه استانی در حوزه تولید مرغ در لنگرود اظهار کرد: ما در همین منطقه یک سرمایه گذاری در حدود ۲ هزار میلیاردی در زنجیره ارزش تولید مرغ در کشتارگاه مرغ شهرستان لنگرود داریم که به زودی افتتاح می شود.

وی بندر چمخاله را یک ظرفیت مهم گردشگری برای گیلان دانست و گفت: بندر چمخاله با بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده واگذاری به بخش های خصوصی و بهره برداری است.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش تولید چای خشک در گیلان به نسبت سال گذشته افزود: در خصوص چای ۲۷ هزار تن چای خشک در سال ۱۴۰۱ برداشت شد ولی امسال این آمار به ۳۳ هزار تن رسید که بسیار جای خوشحالی دارد.

عباسی از زیر خط ترافیک رفتن میدان گیل لاهیجان خبر داد و بیان کرد: تمامی کارهای فنی، کارشناسی و روشنایی میدان گیل لاهیجان انجام شده و دستور دادیم تا از امروز زیر خط ترافیک برود تا باری از دوش مردم برداشته شود.

وی با بیان اینکه هدف بعدی دولت در گیلان بعد از میدان گیل مسئله کنار گذر شهرستان لنگرود است، گفت: دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای برای تکمیل میدان کنارگذر لنگرود داشته و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نمی کند.

استاندار گیلان با تاکید بر احیای صنعت کشتی سازی در گیلان تصریح کرد: در کشتی سازی ما ناچار بودیم کشتی که کشور روسیه برای ما درست کرده، از طریق لیزینگ واگذار و با پرچم روسیه رفت و آمد کند ولی اکنون یک سرمایه گذار با اعتبار یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی وارد عمل شده و کار احداث کشتی را آغاز کرده است.

وی با اشاره به احداث راه آهن رشت_ کاسپین با حضور رئیس جمهور افزود: تکمیل این راه آهن به رشد اقتصاد ریلی گیلان بسیار کمک می کند و به دلیل کار ساخت خط ریلی راه آهن رشت_ کاسپین در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به گیلان در حوزه های عمرانی و اقتصادی غیر از اعتبارات در بودجه سنواتی است، تصریح کرد: حدود ۲۰ همت معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه اعتبار برای فعالیت های اقتصادی و عمرانی در سفر اول از رئیس جمهور گرفتیم و در حوزه  عمرانی از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان حدود پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تا آذرماه سال جاری تخصیص پیدا کرده و ابلاغ شد که این امر نشان می دهد کار در حال  انجام است.

عباسی با تاکید بر جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های پزشکی، دفاعی، هوا فضا، صنعت و هسته ای بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته توسط متخصصان داخلی اکنون توانستیم در حوزه سلول های بنیادی رتبه نخست و در روش درمان بیماری تالاسمی به روش مغز استخوان رتبه دوم جهان را به دست آوریم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی باید در برهه های مختلف برای مردم به نمایش گذاشته شود، گفت: امروز در تولید پهپادهای رادار گریز از برترین کشورهای دنیا هستیم که این یک دستاورد بسیار بزرگ است به همین منظور بود که وقتی این دستاوردها در معرض دید مقام معظم رهبری قرار گرفت ایشان فرمودند که مردم در جریان نیستند و این همه عظمت این همه پیشرفت این پیشرفت ها باید بازگو شود.

استاندار گیلان حضور در انتخابات را یک تکلیف برای ملت ایران دانست و افزود: تشویق و ترغیب مردم برای حضور در انتخابات مهمترین مسئله کشور به شمار می رود که در تعیین سرنوشت کشور تاثیرگذار است. 

عباسی با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات منجر به توسعه و تزریق روحیه امید به کشور می شود، بیان کرد: در طول عمر انقلاب اسلامی، شاهد حضور گسترده مردم در رویدادهای مختلف بوده ایم که سبب رفع مشکلات کشور شده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان