در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گفته معاون سازمان انرژی اتمی کشور، مجاورت استان فارس با استان های جنوبی و نیروگاه های بزرگ اتمی، زمینه اشتغال جوانان این استان را فراهم می کند. 

امیرحسین فقهی امروز، ۲۸ بهمن در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای هسته ای کشور با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف آگاه سازی عموم مردم در خصوص توسعه هسته ای کشور راه اندازی شده است، ابراز امیدواری کرد که راه برای حضور عموم مردم در این نمایشگاه باز شود. 

وی با بیان اینکه دانش هسته ای دارای بالاترین سطح استاندارد علمی است، گفت: در این زمینه، نقش دانشگاه قبل از نقش صنعت ایفا می شود و به همین جهت باید به شکلی مضاعف قدردان اساتید ارزشمند دانشگاهی باشیم. 

فقهی در ادامه به یک شبهه همیشگی در بین مردم اشاره کرد و گفت: ممکن است هنوز کسانی باشند که این شبهه را مطرح کنند که فناوری هسته ای با این هزینه هایی که دارد، به جه کار کشور می آید. اما اگر مردم به جای این سوال، سوالاتی دیگر را مطرح کنند که مثلا اگر کارهایی در راستای تخریب این کشور انجام می شد، واکنش دشمنان چه بود؟ ایا جنجال به پا می کردند یا سکوت؟ قطعا اگر دستیابی به انرژی هسته ای به ضرر کشور بود، آنها سکوت می کردند اما می بینیم که حتی دانشمندان ما را ترور و تحریم می کنند.

رئیس پژوهشگاه های علوم و فنون هسته ای کشور افزود: وقتی کسانی که در تاریخ این کشور سابقه منفی دارند از یک اقدام ما ناراحت می شوند، بدانید کار درست و خوبی در حال انجام است. 

وی گفت: اتهاماتی به ما وارد می شود که ایران در تلاش برای به دست آوردن بمب هسته ای است، در حالی که ما بیشترین همکاری را با آژانس بین المللی داشته ایم تا این را اثبات کنیم که فعالیت ما صلح آمیز است. 

فقهی افزود: هیچ انسان فرهیخته ای در دنیا برای ساخت سلاح هسته ای نمی کند و آنهایی هم که این کار را انجام داده اند، بعدها پشیمان شده اند. ما که دیگر فتوای مقام معظم رهبری را در راستای انجام صلح آمیز انرژی هسته ای داریم و هرگز به چیزی جز این فکر نخواهیم کرد. 

معاون سازمان انرژی اتمی در ادامه به بیان انتظاری از استان فارس پرداخت و گفت: به واسطه مجاورت استان فارس با استان های جنوبی کشور که محل احداث ۲٠ هزار مگاوات برق اتمی است، این انتظار وجود دارد که فارس برای تامین نیروی انسانی این نیروگاه ها به استان معین تبدیل شود. یعنی جوانان استان فارس به واسطه توسعه صنعت هسته ای، اشتغال تضمین شده خواهند داشت و باید تمام مسئولان استان به تحقق این امر کمک کنند. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که هیچ نخبه ای از استان فارس به واسطه برخی محدودیت ها، مجبور به مهاجرت به خارج از کشور نشود و اگر از فارس به استان های دیگر کشور می روند،  این از سر ریز سرمایه های انسانی استان باشد. 

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان