به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، علی اصغر محمد دوست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون مشاوران املاک متخلف ۹۸۰ میلیون ریال جریمه شده‌اند ضمن اینکه صدور اخطاریه و تشکیل پرونده برای بنگاه‌های فاقد مجوز و نیز اقدامات قانونی برای برخورد با متخلفان این حوزه نیز انجام شده است.

وی عمده‌ترین تخلفات مشاوران املاک طی مدت یاد شده را نداشتن پروانه کسب، دریافت حق الزحمه مازاد، عدم صدور کد رهگیری، نصب نکردن نرخنامه و درج نکردن حق الزحمه در اجاره نامه و مبایعه نامه عنوان کرد.

رئیس اداره صمت لنگرود با بیان اینکه تمامی مشاوران املاک علاوه بر اتصال به سامانه املاک و مستغلات راه و شهرسازی و نوین اصناف به دریافت هولوگرام و نصب بر مبایعه نامه الزام دارند، افزود: نصب هولوگرام یکی از اقدامات مهمی است که از سوی اتحادیه‌های صنفی مشاورین املاک در حال اجرا است.

وی ادامه داد: مشاوران املاک باید نرخ نامه مصوب را در معرض دید عموم قرار داده و در زمان اخذ کمسیون فاکتور صادر کنند.

رئیس اداره صمت لنگرود تصریح کرد: رعایت نرخ‌های مصوب، اخذ کارت مباشرت برای متصدیان مشاوران املاک و برخورداری از سیستم‌های نرم افزاری در بنگاه‌ها برای ثبت اسناد و مستغلات نیز ضروری است. محمد دوست همچنین تصریح کرد: تشدید گشت‌های مشترک کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک در استان برای به حداقل رساندن تخلفات مشاوران املاک و ساماندهی آن‌ها نیز در دست انجام است.

مسئول تنظیم بازار شهرستان لنگرود از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این حوزه به سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و یا در صورت شکایت به اتحادیه مشاوران املاک و نیز اداره صنعت معدن و تجارت، واحد دریافت شکایات مراجعه کنند.

یک هزار و ۷۰ واحد بنگاه مشاور املاک در شهرستان لنگرود فعال است. شهرستان لنگرود. در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان