رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت سیزدهم در نظر گرفته است تا تمرکز صنایع را از فلات مرکزی به سمت سواحل جنوبی پیش ببرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی سلاجقه در جریان بازدید از منطقه 200 هکتاری حفاظت شده آهوی ایرانی در جزیره کیش اظهار کرد: این منطقه می تواند زیستگاه مناسبی برای یکسری گونه های دیگر نیز باشد که این امر می تواند با مطالعه و برای توسعه گردشگری در این منطقه انجام گیرد.

وی افزود: منطقه حفاظت شده 200 هکتاری آهوی ایرانی در جزیره کیش از سال 63 آغاز به کار کرده است و جمعیت اندکی نزدیک به 40 راس به این منطقه انتقال یافت اما در طول این مدت جمعیت آن به بیش از هزار راس رسیده است.

به جای انتقال آب به فلات مرکزی باید جمعیت را به کنار سواحل انتقال دهیم

معاون رییس جمهور تصریح کرد: ساختمان علوفه و قرنطینه نیز در این منطقه در حال احداث است و این امر می تواند در افزایش جمعیت این گونه ارزشمند مفید باشد.

وی با تاکید بر اینکه این جاذبه های طبیعی حتی می تواند ظرفیت های لازم برای حضور گردشگران خارجی را در این جزیره فراهم کند، ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه دریامحور، دولت سیزدهم در نظر گرفته است تا تمرکز صنایع را از فلات مرکزی به سمت سواحل جنوبی پیش ببرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مرکز بوم شناسی کیش نیز برای برگزاری رویدادهای محیط زیستی و همچنین سایت موزه محیط زیستی در حال راه اندازی است که در منطقه ای به وسعت هزار و 700 متر مربع در جنوب این جزیره جانمایی شده است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان