مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت از حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کمیته های تخصصی حیات وحش با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاهی و صاحب نظران این حوزه خبر داد.

غلامرضا ابدالی؛ مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت از حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با تأکید بر نقش دانشگاهیان در ارتقای شاخص های محیط زیستی کشور به ویژه در حفاظت از حیات وحش اظهار کرد: دانشگاهیان و پژوهشگران بازوی قدرتمند سازمان حفاظت محیط زیست هستند که هرگونه اقدامی باید با مشورت این عزیزان و استفاده از داده های بروز آنها صورت بگیرد.

وی تأکید کرد: اساتید دانشگاه و پژوهشگران به طور مداوم داده های بروز و دسته اول و تجربیات موفق کشورهای جهان را رصد و بررسی کرده و به همین منظور مشورت با آنها برای ما امری ضروری محسوب می شود.

"سگ های گله و تخریب زیستگاه" مهم ترین تهدیدات "کاراکال"

مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت از حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: به همین منظور برای برنامه ریزی و سیاست گذاری برای حفاظت از گونه های مختلف جانوری با بهره گیری از ظرفیت اساتید و صاحب نظران، تشکیل کمیته های تخصص گونه های ارزشمند را در این دفتر دنبال کردیم و نهایتاً 6 کمیته حفاظت و تکثیر یوز آسیایی، کمیته تخصصی آبزیان آب های داخلی، کمیته تخصصی خرس، کمیته تخصصی خزندگان و دوزیستان، کمیته تخصصی میش مرغ و کمیته تخصصی درنای سیبری تشکیل شد.

ابدالی تصریح کرد: در هر یک از این کمیته ها اساتید رشته های مربوطه حضور دارند و هر تصمیمی که خروجی این کمیته ها باشد، با تأیید این صاحب نظران خواهد بود.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان