"بسیج" پای کار در درختکاری

۱۴۰۲/۱۲/۰۹ ۱۳:۴۰ چاپ کد خبر: 192178
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از انجام نهضت درختکاری همزمان در سراسر کشور خبر داد و گفت: استان های مختلف مطابق بوم هر استان نهال غرس می شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد زهرایی؛ رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با توجه به فرمایش امام خامنه ای (مدظله العالی) اگر هر ایرانی در سال سه نهال غرس کند در طول چهار سال می توانیم یک میلیارد نهال در سطح کشور داشته باشیم، اظهار کرد: امروز حدود 8 میلیون اصله نهال با توجه به شرایط آب و هوایی و بارش شدید برف با همکاری ادارات کل منابع طبیعی استانها در بیشتر نقاط کشور غرس شد.

وی با بیان اینکه درخت کاری یک رسالت برای بسیج و سپاه بوده و آن را وظیفه خود می دانیم، گفت: زیرساخت های خوبی از نظر اقلیمی و مشارکت مردمی در این بخش داریم و با استفاده از ظرفیت گسترده مردمی و گروه های جهادی در طرح کاشت یک میلیارد نهال ورود کرده و به کمک دولت خواهیم آمد.

خلف وعده سازمان بوستان های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بسیج رده های مختلفی دارد و پایگاه های مقاومت آن در سراسر کشور فعال است، گفت: یکی از عرصه های نقش آفرینی پایگاه های مقاومت بسیج می تواند در عرصه درختکاری باشد. برنامه زمانی با طرح تقسیم مشخص درختکاری برای استانها و تمام رده ها تعریف شده که امیدواریم بتوانیم در بازه مشخص آن را محقق کنیم.

زهرایی با بیان اینکه در این بخش چند نکته حائز اهمیت است که باید در استان ها رعایت شود، اظهار کرد: سازمان منابع طبیعی به تنهایی قادر به کاشت این میزان نهال نیست و باید اقدام جهادی و انقلابی در این بخش صورت گیرد. بسیج سازندگی با کمک بسیح محلات و دانش آموزی به صورت قرارگاهی می توانند در این بخش کمک کنند و اقداماتی از تامین و حمل نهال و حفر چاله را انجام دهند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان