به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، سرهنگ «حمیدرضا سرخوش پور» با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: پلیس در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به دست‌اندازی در اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

فرمانده انتظامی لنگرودد به دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای شهر اطاقور شهرستان لنگرود و تحقیقات پلیس در این زمینه اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس آگاهی ضمن هماهنگی قضائی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

وی با اعلام اینکه در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، متهم هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و پرچین محصور کرده است، افزود: متهم ۴۷ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام انتظامی از جمع‌آوری کلیه آثار تجاوز و رفع تصرف این اراضی با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع خبر داد و بیان‌داشت: کارشناسان ارزش تقریبی زمین‌های مورد نظر را بیش از ۱۲ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرخوش پور با تاکید بر مبارزه جدی مجموعه انتظامی با متخلفان اقتصادی، زمین‌خواران و افرادی که به هر نحوی اقدام به تصرف اراضی ملی می‌کنند از مردم خواست در صورت اطلاع یا برخورد با موارد این چنینی، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان