پلمب یک قصابی در لنگرود

۱۴۰۳/۰۱/۱۱ ۱۵:۱۷ چاپ کد خبر: 192808

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، منصور شجاع رئیس دامپزشکی شهرستان لنگرود در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: کارشناسان نظارت بهداشتی این اداره در بازدیدهای ادواری از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی سطح شهرستان در ایام تعطیل نوروز و ماه مبارک رمضان با تخلف کشتار غیر مجاز دام توسط یک واحد قصابی مواجه شدند که پس از تکمیل پرونده فرد متخلف به دادگاه معرفی و با دستور دادستان شهرستان قصابی مورد نظر پلمب شد.

وی با اشاره به خطرات و بیماری‌های بین انسان و حیوانات گفت: از آنجا که گوشت قرمز منبع مهمی جهت انتقال انواع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام می‌باشد، گوشت‌های عرضه شده در قصابی‌ها باید در کشتارگاه صنعتی دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه و براساس قوانین سازمان دامپزشکی جهت مصرف تحویل مراکز عرضه گردد.

رئیس دامپزشکی شهرستان لنگرود با اشاره به اقدامات مهم حین خرید افزود: شهروندان از خرید گوشت فاقد مهر و لیبل در قصابی‌ها اجتناب کرده و در صورت مشاهده، موارد تخلف را با شماره تماس ۴۲۵۶۴۲۳۰ – ۰۱۳ اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس دامپزشکی شهرستان لنگرود با هشدار به تمام عرضه کنندگان متخلف بیان کرد: در صورت مشاهده تخلف بهداشتی دامپزشکی که سلامت و بهداشت عمومی مصرف کنندگان را به خطر بیندازند با قاطعیت برخورد خواهد شد.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان