به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا روز گذشته (شنبه ۱۱ فروردین ماه) حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو وارد استان شده است.

وی به ورود حدود ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر به گیلان در این مدت اشاره کرد و افزود: این تعداد گردشگر و مسافر از مبادی زمینی و هوایی وارد استان شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ثبت اقامت افزون بر ۱۱ میلیون نفر _ شب اقامت در این استان خبر داد و افزود: بر اساس داده‌های آماری ۹۳.۰۵ درصد از تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش این اداره کل پُر شده است.

جهانی همچنین با اشاره به ورود ۳۸۲ گردشگر خارجی به گیلان گفت: این افراد از آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصر، چین، عراق، اوکراین، هلند، آلمان و ژاپن آمدند.

وی با اشاره به افزایش آمار ورود گردشگران به گیلان گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲.۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به بازدیدکنندگان موزه‌ها و بناهای تاریخی افزود: حدود ۸۲۷ هزار نفر هم از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده اند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان