مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس های شهر تهران با بیان اینکه سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود، گفت: جمعاً ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی به اتوبوس های تهران اضافه می شود و ...

مهدی علیزاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته نخستین نمونه از اتوبوس های  برقی خریداری شده از محل قرارداد شهرداری تهران با شرکت های چینی رونمایی شد، اظهار کرد: سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود و شهروندان تا پایان سال، به صورت ملموس اتوبوس های برقی را در شهر مشاهده خواهند کرد.

وی با بیان اینکه  2500 دستگاه اتوبوس برقی از محل قرارداد مذکور به تدریج وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد، ادامه داد: خصوصیت بارز این اتوبوس ها، برقی بودن آنهاست که در کاهش آلودگی هوا نقش مؤثری دارند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: با ورود اتوبوس های مذکوز، سرفاصله اعزام اتوبوس ها در خطوط نیز کاهش می یابد بنابراین معطلی شهروندان در ایستگاه های اتوبوس نیز کمتر خواهد شد.

مردم تعلل و عدم حمایت دولت برای "واردات اتوبوس و تاکسی های برقی" را تحمل نمی کنند

وی افزود: طبق قراردادی که با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده، 2500 دستگاه اتوبوس نیز از این طریق وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران می شود بنابراین با اتوبوس های چینی جمعاً 5000 دستگاه اتوبوس به اتوبوس های تهران اضافه می شود و شهروندان می توانند یک نفس راحت در حوزه اتوبوسرانی بکشند. 

به گفته علیزاده، برای تأمین منابع مالی اتوبوس های داخلی به سه شکل نقد، غیرنقد و تسهیلات اقدام شده است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان