در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مدیرعامل شرکت تماس با معاون وزیر علوم و فناوری ونزوئلا با هدف ارتقای همکاری های فنی و تخصصی دو کشور دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، سیدجواد احمدی، معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت تماس در این دیدار بر لزوم توسعه روابط میان ایران و ونزوئلا تاکید کرد و گفت: با هدف توسعه همکاری ها، تفاهم نامه جامع میان سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت علوم و فناوری ونزوئلا به امضا رسیده است.

وی با ارزیابی مثبت از سفر اخیر هیات فنی سازمان انرژی اتمی ایران به کشور ونزوئلا به منظور عملیاتی کردن این تفاهم نامه، از آمادگی شرکت تماس برای توسعه همکاری های متقابل خبر داد.
 
مدیرعامل شرکت تماس با تبیین بسترهای همکاری مشخص در زمینه اکتشاف و استخراج مواد پرتوزا و عناصر همراه به شرح تجارب بسیار ارزنده و قابل توجه شرکت تماس در این زمینه پرداخت و اظهار کرد: با توجه به این پتانسیل، شرکت تماس می تواند از ظرفیت های خود برای اکتشافات هوایی و پی جویی زمینی در پهنه های اکتشافی در کشور ونزوئلا استفاده کند.

وی با اشاره به لزوم تدوین یک ساختار و برنامه جامع هسته ای برای کشور ونزوئلا، پیشنهاد تشکیل یک کمیته راهبردی بین دو کشور را به طرف ونزوئلایی ارایه کرد و گفت: با تشکیل این کمیته راهبردی می توان برنامه های اجرایی مورد تفاهم را عملیاتی کرد.


توسعه تاسیسات هسته ای ونزوئلا در گرو کمک ایران

آلبرتو خوزه کینترو معاون وزیر علوم و فناوری ونزوئلا نیز در این نشست از اهتمام جدی مدیرعامل و مجموعه مدیران شرکت تماس در توجه به نیازهای کشور ونزوئلا در حوزه هسته ای، فعالیت های زیرساختی لازم برای توسعه تاسیسات هسته ای در این کشور را نیازمند کمک ایران دانست.

وی تصریح کرد: برنامه های آموزشی لازم برای تقویت نیروی انسانی ونزوئلا از جانب ایران در کنار ارایه خدمات و دانش فنی بسیار با اهمیت است.

معاون وزیر علوم و فناوری ونزوئلا در پایان با اشاره به دوستی و حسن اراده دو کشور برای انجام همکاری های متقابل، از تشکیل کمیته پیشنهاد شده استقبال کرد و خواستار عملیاتی شدن آن شد.

گفتنی است هیات ونزوئلایی از شرکت تماس و بخش های مختلف سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کردند و در جریان پیشرفت ها و دستاوردهای فناوری هسته ای قرار گرفتند.

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان