در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

وزیر دارایی فرانسه امروز سه شنبه در آستانه گفتگو با مقامات اماراتی گفت، فرانسه پذیرای سرمایه گذاری امارات در صنعت انرژی هسته ای خود است.

به گزارش ایسنا، «برونو لومر» وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به خبرنگاران در ابوظبی گفت: با نمایندگان امارات متحده عربی صحبت خواهم کرد تا مشخص شود که آیا این کشور خلیج فارس علاقه مند به سرمایه گذاری در صنعت هسته ای فرانسه است یا خیر.

به نقل از دیلی میل، لومر اعلام کرد: فرصت های سرمایه گذاری زیادی برای امارات متحده عربی وجود دارد، از جمله در شرکت های خصوصی مانند متخصص سوخت هسته ای Orano که اکثریت آن متعلق به دولت است. ما آماده این نوع همکاری هستیم.

برخی منابع اعلام کرده اند امارات متحده عربی با چندین کشور اروپایی برای سرمایه گذاری در زیرساخت های انرژی هسته ای آنها تماس گرفته است.

وزیر دارایی فرانسه همچنین اظهار داشت: فرانسه نیز مایل است به امارات متحده عربی درصورتی که این کشور خلیج فارس تصمیم به توسعه بخش انرژی هسته ای خود بگیرد، کمک کند. اگر امکان گسترش همکاری ها با امارات در زمینه هسته ای وجود داشته باشد، ما آماده انجام این کار هستیم.

منابعی در ماه آوریل به رویترز گفتند که امارات قصد دارد چهار رآکتور هسته ای جدید بسازد.

امارات متحده عربی، شریک امنیتی ایالات متحده، اولین کشور عربی بود که نیروگاه هسته ای را با افتتاح نیروگاه «براکه» ساخت کره جنوبی در ابوظبی در سال ۲۰۲۱ آغاز کرد.

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان