به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بندر چمخاله وارد مرحله دوم و انتخاب سرمایه گذار شده است، گفت: مرحله نخست احداث بندر چمخاله شامل ایجاد جاده، پل دسترسی و حوضچه آرامش به پایان رسیده و اکنون درحال جذب سرمایه گذار و برنامه‌ریزی برای اجرای مرحله دوم این پروژه هستیم.

حسین یونسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، مشاوران و متقاضیان سرمایه‌گذاری برگزار و طرح پیشنهادی برای سرمایه‌گذاران تشریح شد.

وی با بیان اینکه توانمندی این سرمایه گذاران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا توانایی آن‌ها از نظر مالی و تخصصی بررسی و ارزیابی شود، ادامه داد: علاوه بر حوضچه آرامش ایجاد شده، در خشکی نیز بیش از ۲۰ هکتار زمین در اختیار سرمایه گذار برای ایجاد یک مجتمع رفاهی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه این اداره کل زیرساخت لازم را در این بندر فراهم کرده است، گفت: پیش‌نویس طرح قابل اجرا، آماده شده که شامل احداث اسکله‌های تفریحی، جت اسکلی، قایق‌ها و شناورهای تفریحی در دریا، احداث هتل، رستوران، مجتمع گردشگری، فضای سبز، استخر و پارک آبی در خشکی است که کلیات آن پس از مشخص شدن سرمایه گذار قابل تغییر خواهد بود.

وی با اشاره به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری انزلی عنوان کرد: مراحل احداث مخازن ۴۰ هزار تنی روغن خوراکی در حال انجام است و پروژه بعدی که تا ماه آینده قرارداد آن به امضا می‌رسد، پروژه کشتی‌سازی است.

یونسی از احداث سیلوی تمام مکانیزه غلات در مجتمع بندری انزلی خبر داد و افزود: تفاهم نامه این پروژه منعقد شده و پیمانکار در حال تهیه طرح توجیهی این پروژه است.

وی تاکید کرد: مصوبه بازنگری قرارداد بندر آستارا نیز از هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اخذ شده و درحال کارشناسی و بازنگری قرارداد هستیم تا برای سرمایه گذار بخش خصوصی صرفه اقتصادی داشته باشد.

مراحل احداث بندر تفریحی، گردشگری چمخاله اسفندماه سال ۱۳۹۷ در شهرستان لنگرود آغاز شد. این بندرگردشگری در ۲ فاز تعریف شده که مرحله نخست آن با صرف هزینه چهار هزار میلیارد ریالی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کشور تکمیل شد و بخش دوم پروژه شامل احداث اسکله‌ها برای قایق‌ها و شناورهای تفریحی، مجتمع‌های اقامتی، هتل، رستوران، فود کورت (خوراک‌سرا)، فضای سبز، پارک، استخر و مکانهای ورزشهای آبی توسط سرمایه گذار توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان