در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

تروئیکای اروپا در ادامه رویکرد خصمانه و تقابلی خود علیه ایران از تصویب قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، انگلیس، فرانسه و آلمان پس از آنکه قطعنامه پیشنهادی شان علیه ایران در نشست روز چهارشنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به تصویب رسید، از آن استقبال کردند.

این کشورها با تکرار ادعاهای خود مبنی بر عدم همکاری ایران با آژانس اتمی تصویب این قطعنامه را پاسخی به امتناع مداوم ایران از همکاری با حسن نیت با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای شفاف سازی مسائل باقی مانده مربوط به مواد هسته ای اعلام نشده کشف شده در چندین مکان در ایران دانستند.

تروئیکای اروپا در ادامه بر لزوم پایبندی ایران به تعهداتش مطابق با توافقنامه جامع پادمانی ذیل معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان پی تی) تاکید کردند.

پس از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام آژانس، «لی سانگ» نماینده چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی به آن واکنش نشان داد و تاکید کرد که تقابل، موضوع هسته ای ایران را حل نمی کند و تنها راه درست برای این مساله، احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ است.

وی با اشاره به شهادت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در یک سانحه هوایی تصریح کرد: ایران به تازگی دچار یک عزای ملی شده و به زودی انتخابات ریاست جمهوری خود را برگزار خواهد کرد. در این شرایط ویژه، برخی کشورها با هدف تـأمین مقاصد سیاسی خود در پی برانگیختن تقابل در برابر این کشور هستند که این کار برای حل سیاسی موضوع هسته ای ایران به هیچ وجه مفید نیست.

وزارت امورخارجه ایران نیز با محکوم کردن تصویب این قطعنامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ارائه و تصویب قطعنامه را اقدامی سیاسی و غیرسازنده و در ادامه سیاست های شکست خورده قبلی برخی از کشورهای غربی و تلاشی برای سوءاستفاده سیاسی از سازوکارهای بین المللی علیه کشورهای مستقل می داند.

وزارت امورخارجه ایران افزود: صدور این قطعنامه، هیچ تاثیری بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای و عمیاتی ساختن طرح های توسعه ای هسته ای خود مطابق با حقوق کشور ذیل معاهدات ذیربط بین المللی ندارد.  

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان