سفارت چین در آمریکا با تاکید بر اینکه «ایالات متحده می بایست دست از تضعیف رژیم منع اشاعه و خلع سلاح هسته ای بردارد» خواستار کاهش نقش تسلیحات هسته ای در سیاست های امنیت ملی و جمعی غرب شد.

به گزارش ایسنا، مسئول مطبوعاتی سفارت چین در آمریکا در گفت وگو با خبرگزاری تاس تاکید کرد ایالات متحده باید از تضعیف رژیم بین المللی خلع سلاح هسته ای و عدم اشاعه هسته ای دست بکشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ایالات متحده باید با دقت بیشتری درباره رفتار خود فکر و خود را متعهد به انجام کار درست کند. واشنگتن تضعیف رژیم بین المللی خلع سلاح هسته ای و عدم اشاعه هسته ای را متوقف کند، نقش سلاح های هسته ای را در سیاست های امنیت ملی و جمعی کاهش دهد و مسئولانه برای رفاه جهان عمل کند.

این عضو سفارت پکن در واشنگتن که در واکنش به اظهارات پرانای وادی، دستیار ویژه رئیس جمهور ایالات متحده، مدیر ارشد کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم اشاعه در شورای امنیت ملی کاخ سفید این اظهارات را بیان کرده است، همچنین گفت: ایالات متحده در جایگاه دارنده بزرگ ترین و پیشرفته ترین زرادخانه هسته ای جهان قرار دارد. با این وجود، به سیاست هسته ای اولین استفاده می چسبد، استراتژی های بازدارندگی هسته ای را علیه دیگران طراحی می کند و برای ارتقای سه گانه هسته ای خود سرمایه گذاری زیادی کرده است.

وی افزود: این کشور از معاهدات و سازمان های مربوط به کنترل تسلیحات خارج شده، اتحاد هسته ای ناتو را تقویت کرده و همکاری با متحدان خود را در زمینه فناوری های پیشرفته نظامی گسترش داده است.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان