نماینده یزد در مجلس گفت که ملت ایران براساس حقوق بین المللی تا پایان تحقق منافع ملی مبنی بر استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای پافشاری خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محمد صالح جوکار در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اسامی در تذکری گفت: در خصوص پیشنهاد سه دولت انگلیس، فرانسه و آلمان و صدور قطعنامه در شورای حکام سازمان انرژی اتمی لازم است به این موضوع اشاره کنم که این دستاورد کشورهای غربی برای تحت الشعاع قرار دادن افکار عمومی دنیا از موضوع فلسطین و کشتار مردم بی دفاع توسط رژیم جنایتکار و آدم کش صهیونیستی است؛ ابزار کهنه ای که توسط نظام سلطه غالبا علیه دولت ها و کشورهای مستقل به کار می رود و نشان دهنده بی خاصیتی و تحت سیطره بودن این نهاد بین المللی است. 

وی ادامه داد: این کشورها بدانند ملت ایران بر اساس حقوق بین المللی خود تا پایان تحقق منافع ملی مبنی بر استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای پافشاری خواهد کرد.

نماینده یزد در ادامه در تذکری به وزیر نیرو با بیان این که امروز شاهد کم آبی و بی آبی در مناطق مختلف شهر یزد هستیم افزود: خط انتقال آب به استان یزد یک روز به بهانه فنی و روز دیگر به بهانه محیط زیست متوقف می شود؛ خط انتقال آب از خلیج فارس به استان توسط سید شهدای خدمت آیت الله رئیسی دو سال پیش کلنگ زنی شد اما چند درصد این خط انتقال را عملیاتی کردید؟

جوکار در تذکر دیگر خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: متأسفانه معوقات رتبه بندی معلمان در سال ها ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ عملیاتی نشده است. باید احکام بازنشستگان سال ۱۴۰۱ هرچه سریعتر بر اساس اصلاح قانون رتبه بندی انجام شود تا صندوق بازنشستگی بتواند اصلاح حقوق آنها را انجام دهد.

وی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص معطل کردن مسکن ملی و عدم تسریع در فرآیند تخصیص زمین منابع طبیعی برای ساخت مسکن ملی در روستاها و حریم شهرها افزود: متأسفانه بعد از گذشت دو سال تاکنون نسبت به این موضوع و حل مشکلات موجود اقدامی صورت نگرفته است. از طرف دیگر قطع روزانه ۵ ساعت برق چاه های کشاورزی می تواند آثار مخربی بر محصولات کشاورزی و خشک شدن مزارع و باغات به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان