در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز با اشاره به اینکه از شهادت شهید حججی و خون پاک او باران رحمت در کشور ما بارید و کشور عطر ایثار و شهادت به خود گرفت، گفت: شهید حججی از رویش های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: به تعبیر شهید بهشتی انقلاب مثل یک قطار است که در هر ایستگاه عده ای از آن پیاده شده و عده ای بر آن سوار می شوند و در انقلاب اسلامی نیز کسانی بریدند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه شهید حججی متولد سال 1371 بوده و نسل سوم انقلاب محسوب می شود گفت: یکی از پیام های شهادت شهید حججی این بود که اگر نسل دوم و سوم انقلاب در دفاع از آن پرانگیزه تر از نسل اول نباشند همانند  انها هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: این همه آوازه ای که شهدای مدافع حرم دارند ناشی از اخلاص آنان است، همه عزیزند، همه نور چشم ما هستند، اگر مخلص نبودند که هدیه شهادت را به آنان نمی دادند، این تجلیل ها را شهید حججی از اخلاص خود دارد.

خاتمی با یادآوری اینکه شهید حججی دو سال پیش به مادر خود التماس می کند که اجازه دهد تا به صف مدافعان حرم بپیوندند، گفت: از زبان شما مردم از فرماندهان رشید سپاه اسلام بویژه حاج قاسم سلیمانی تشکر می کنم که گفتند ما از داعش انتقام می گیریم؛ آفرین! در این عرصه شما تجلی صفت منتغم خدا هستید.

وی با ذکر این نکته که هرگاه سپاه می گوید انتقام می گیرد دشمن باید یقین بداند که انتقام سختی در انتظارش است، این ا نتقام ار عین مهر عطوفت خواند و افزود: ما منتظر آنیم که خشم و غضب و قهر خدا توسط این بازوهای پرتوان ایران اسلامی بر داعش جنایتکار فرود آید.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از تحلیل های خود درباره شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی، گفت: جریان داعش 4 عنوان فقهی اعدامی دارد: مفسد فی الارض، محارب با خدا و رسول، باغی و ناصبی از این رو قلع و قم اینها واجب شرعی است.

وی خاطرنشان کرد: به خصوص شمری که همراه این شهید ما با خنجر می آمد عنوان پنجمی دارد و امیدوارم به همین زودی او هم بدست حزب الله و عناصر رشید حزب الله از پای درآید.

خاتمی با تأکید بر اینکه داعش بدترین جنایات را با شعار «الله اکبر» انجام می دهد، گفت: در طول تاریخ این جنایتی که داعش می کند هیچکس تکبیرگویان نکرده است؛ مسلمان می کشند و الله اکبر سر می دهند؛ لعنت خدا بر آنان که چنین خیانتی به اللهی دارند که سوء استفاده از نام مقدسش می کنند.

وی با نامسلمان خطاب قرار دادن داعشی ها اظهار داشت: خون شهید «کوثر» است و سردار جعفری فرمانده سپاه نیز گفت که 30 هزار شهید مثل شهید حججی داریم.

خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه بسیاری از هم سن و سالان شهید حججی اعلام داشتند که همه ما «حججی» هستیم، گفت: خون های پاک سرمایه نفیس این کشور است و کمترین توهین به این خون های پاک شرکت در جنایات داعش است.

وی ادامه داد: صاحب قلم ها! صاحبان سایت ها! صاحبان کانال ها! مراقب باشید از خطوط قرمز عبور نکنید! من از شورای نظارت بر مطبوعات تشکر می کنم که با آنها که توهین به این خون های پاک نمودند برخورد کردند.

خاتمی در ادامه با تجلیل از شهر شهیدپرور نجف آباد گفت: زادگاه شهید حججی این شهر است که قبل از انقلاب امان ساواک را بریده بود و پس از پیروزی انقلاب هم در جبهه دفاع مقدس به تنهایی یک لشکر داشت و همچنان دارند؛ شهری که شهید سرلشکر کاظمی ها را پروریده.

وی با سپاسگذاری از پدر و مادر و همسر شهید حججی که به خوبی نشان دادند یادگار ارزشمند شهید هستند بیان داشت: هفته قبل که در نمازجمعه بودن شعاری در تجلیل از شهید سربریده برخواست که همه ما را به یاد کربلا انداخت.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران با اشاره به معرفی و بررسی صلاحیت کابینه دولت دوازدهم در مجلس گفت: 3-2 روزی است که حس می کنم نسبتا نقدها و گفت وگوها درباره کابینه در مجلس سازنده بوده است و امیدواریم که به همین زودی کابینه شکل بگیرد.

وی با توصیه به وزرایی که از مجلس رای اعتماد می گیرند جهت به کارگیری قدرت خود در مسیر خدمت به مردم و معنویت و ارزش ها خاطرنشان کرد: از قرآن استفاده می شود که حکومت در قبال دین مسئولیت دارد.

خاتمی با اشاره به اینکه عرصه کلان خدمت در اختیار وزرای منتخب آینده قرار خواهد گرفت خطاب به آنان، گفت: به این مردم خدمت کنید، جناح مدار و حزب مدار نباشید بلکه خدمت مدار باشید؛ اینکه عرصه این خدمت در اختیار شما قرار گرفته نعمت الهی است و شکر این نعمت خدمت است.

وی با یادآوری دو توصیه مقام معظم رهبری به همه دولتمردان اظهار داشت:  اولین توصیه ایشان این است که متدینین را نرانید و به آنان الفاظی چون تندرو و افراطی به آنها اطلاق نکنید چرا که روز حادثه همین ها به کار خواهند آمد.

خطیب جمعه تهران گفت: این نکته مهمی است که انتخابات آزاد، انتخاباتی است که حین و بعد انتخابات آزاد است؛ نباید کسی که متدین و درستکار است فقط به این دلیل که به کاندیدای رقیب رای داده است از کار بیکار شود. به صراحت این سخن را می گویم البته نمی گویم که برکنار شده یا نشده است برای آینده می گویم.

وی ادامه داد: دومین توصیه این بود که فتنه خط قرمز است و از حامیان فتنه در پست های کلیدی استفاده نکنید.

خاتمی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت دوازدهم، دولتی مشروع است، گفت: همه دولت های بعد از انقلاب با تنفیذ ولایت دولت های مشروع اند و ما وظیفه حمایت ناصحانه از هر سه قوه داریم، ناصحانه یعنی اینکه خوبی ها را ببینیم و احسنت بگوییم و موارد نقد را هم سازنده نقد کنیم چرا که اپوزیسیون دولت بودن در جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد و هیچیک از متدینین و انقلابیون در کشور ما اپوزیسیون نیستند.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با محکوم کردن شیعه کشی در افغانستان اظهار داشت: ما مسلمان کشی را در هر جای دنیا شیعه باشد یا سنی محکوم می کنیم و از حزب الله شیعه لبنان و از غزه سنی مذهب حمایت می کنیم به این معنی که شیعه کشی و سنی کشی را هر دو غلط می دانیم.

خطیب نماز جمعه با تأکید بر اینکه جنایاتی که در افغانستان علیه شیعیان صورت گرفت جگر هر مسلمانی را سوزاند، گفت: 50 نفر را بیگناه سر بریدند و دهها و صدها نفر را این جنایتکاران آواره کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله نژاد پرستان در آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: دیدیم و شنیدیم که نژادپرستان کشتند و غارت کردند و از همه عجیب تر اینکه رئیس جمهور آمریکا که باید حافظ منافع مردم باشد این جنایت را محکوم نکرده است؛ اگر این زیر پا گذاشتن حقوق بشر نیست پس زیر پا گذاشتن بشر چیست؟

خاتمی با تأکید بر اینکه آمریکا در خط مقدم نقض حقوق بشر است و باید بابت اظهارنظر درباره حقوق بشر در دیگر کشورها خجالت بکشد، گفت: این داعشی که خود پروریدند و ماری که خود در آستین پرورش دادند در اسپانیا جنایت می کند و هنوز هم که هنوز است شهید عزیز ما حججی را آمریکایی ها کشتند و اگر بشریت به ویژه کشورهای اروپایی می خواهند از این بلا برهند باید بر دولت هایشان فشار بیاورند تا دست از حمایت هایشان از این جنایتکاران بردارند.

وی با یادآوری سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی در 30 مرداد 48 سال پیش و نام گذاری روز مسجد، گفت: باید به این بهانه از جنایات رژیم صهیونیستی گفته شود تا جنایات این رژیم غاصب فراموش نشود.

خطیب جمعه تهران در پایان خطبه های خود با اشاره به وقوع سیر در برخی نقاط کشور که جان برخی از هم وطنان را گرفت، گفت: از خدا طلب مغفرت برای این عزیزان و صبر و اجر برای بازماندگانشان داریم و از مسئولان انتظار می رود که با شتاب بیشتر به مشکلات آسیب دیدگان رسیدگی کنند.

انتهای پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان