سیدرضا جوادپور  امروز در گفت وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به وقوع سیل در لنگرود، اظهار کرد: بیشترین خسارت ها در بخش کوهپایه ای و روستاهای تالش محله، دیوشل و دیوشل پشته رخ داد که حدود 900 واحد مسکونی و تجاری در شهر و بخش مرکزی لنگرود دچار خسارت هایی شد و خوشبختانه به کسی آسیب نرسید.

 

وی بابیان اینکه میزان خسارت در برخی خانه ها بیش از 80 درصد بود، گفت: برآورد خسارت های وارده به واحدهای مسکونی و تجاری 10 میلیارد تومان است ولی میزان خسارت به زیرساخت های آب و برق و تأسیسات هنوز تکمیل نشده و در حال جمع آوری است.

 

فرماندار شهرستان لنگرود افزود: حدود 20 خودرو به دلیل سیل وارد مسیرهای اصلی شده بودند که با تلاش نیروهای امدادی و مردم ماشین ها از مسیر تردد در جاده باز شد.

 

جوادپور وظیفه هلال احمر را فراهم کردن تجهیزات اولیه نظیر پتو و آذوقه اعلام و بیان کرد: بنیاد مسکن نیز به عنوان معین شهرستان انتخاب شد تا فهرستی جامع از منازل خسارت دیده تهیه و کارهای کارشناسی را انجام دهد.

 

نماینده عالی دولت در لنگرود تصریح کرد: طی برگزاری جلسات بحران با استاندار گیلان، مقرر شد که 4 میلیون تسهیلات کم بهره و 2 میلیون بلاعوض به خسارت دیدگان پرداخت شود.

 

وی با اشاره به بازدید روز گذشته استاندار گیلان، نماینده مردم لنگرود، بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین استانی از وضعیت روستاهای خسارت دیده، افزود: مردم در کنار رنج و مصیبتی که داشتند ولی بی احترامی به مسئولین نکردند و تلاش داریم با رایزنی با مدیران کشوری میزان تسهیلات کم بهره یا کمک نقدی بلاعوض به خسارت دیدگان با افزایش دهیم.

 

جوادپور بابیان اینکه در مرحله اول به دنبال انجام کارهای امدادرسانی، حفظ امنیت و آرامش بین مردم هستیم، گفت: بعد از اتمام کار و آرامش نسبی، لایروبی انهار، اقدامات کارشناسی پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت های ناشی از بلایای طبیعی در آینده از دیگر اقدامات دولت خواهد بود.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان