به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدعلی نجفی ظهر امروز در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس سازمان شیلات در محل سالن شهید انصاری استانداری گیلان اظهار کرد: یکی از اتفاقات اخیر استان گیلان، حادثه سیل در لنگرود بود که بیش از ۶۰ میلیارد تومان خسارت در پی داشته است.

 وی بابیان اینکه ۶۰۰ واحد مسکونی شهری و ۴۵۰ واحدی مسکونی روستایی در این بحران آسیب دیده اند، گفت: تخریب آسفالت های خیابانی، دهنه پل ها، مناطق کشاورزی، جوانب خدماتی ازجمله گاز و آب و همچنین رانش زمین را در این حادثه تلخ شاهد بودیم.

 استاندار گیلان درگذشت یک هم وطن لنگرودی در حادثه برق گرفتگی ناشی از سیل را مایه تأسف عنوان کرد و افزود: رسانه ها به خصوص رسانه ملی با جدیت و با ایجاد حساسیت زیاد توانست کمک شایان توجهی برای حل مشکل عزیزان لنگرودی فراهم نماید.

مقام عالی استان گیلان بابیان اینکه کمبود اعتبارات به دلیل شرایط کشور مانع رفع نقص آسیب های آن منطقه درگذشته شده بود تصریح کرد: تعداد زیادی از شهروندان به خصوص در تالش محله لنگرود همه امکانات زندگی و کاری خود را از دست دادند، سازمان برنامه وبودجه و استانداری خود را موظف می داند تا همه امکانات را برای جریان دوباره زندگی عادی مردم لنگرود فراهم کند.

 استاندار استان گیلان بابیان اینکه مردم لنگرود نیمه شب از خواب برخاسته و متوجه بحران شده اند گفت: برنج ها، چای خشک ها و همه امکانات زندگی مردمان منطقه زیرآب نابود شد لذا همه دستگاه ها با طرح مصوبه موردنیاز باید به رفع مشکلات پیش آمده آن منطقه بر خواسته تا زندگی مردمان آن دیار تعطیل نشود.

 نجفی بابیان اینکه در جلسات اقتصاد مقاومتی با حضوری بانک ها و مسئولان مربوطه باید به فکر رفع موانع تولید باشیم تصریح کرد: دکتر نوبخت طی تماس تلفنی نوید پرداخت مبالغی به صورت بلاعوض را به مردم آسیب دیده ابلاغ کرد.

 وی با اشاره به ابلاغ بنیاد مسکن کشور به بنیاد مسکن استان بیان کرد: بنیاد مسکن از طریق پرداخته تسهیلات و همچنین پرداخت بلاعوض آن می توانند کمک شایان توجهی را به آسیب دیدگان این حادثه داشته باشد.

 استاندار گیلان در خصوص جلسه شیلات استان اظهار کرد: باوجوداینکه ما جزء استان های بودیم که در طرح آبزی پروری گام های محکمی برداشته بودیم اما با توجه به عدم در اختیار داشتند زمین آزاد بیشتر که این مناطق در اختیار سازمان های مختلف است، نتوانستیم توفیقات چشمگیری را در کشور به دست آوریم.

 وی با تأکید به اینکه تولیدکننده باید خاطری آسوده در تولید داشته باشد گفت به عنوان مثال ماهی سوف خواهان خوبی در استان گیلان دارد لذا تولیدکننده می توانند با خیالی آسوده به پرورش آن و دیگر ماهی ها پرداخته و بازار آن را بیابد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان