در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جبار کوچکی نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گیلان اظهار کرد: انتظار ما این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران حضور پیدا کند اما متأسفانه وزیر مسیر کاری خود را غیر از جامعه کارگری دیده و به سمت گردشگری حرکت می کند.

وی بابیان اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مشکلات تعاونی ها در بخش مسکن مهر را حل کند، افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مشکلاتی را که در حوزه کارگری در شب عید وجود دارد و باعث شده تا کارگران شرمنده زن و بچه خود باشند را حل نکند نه اینکه در شرق گیلان که هیچ کارگری نیست حضور یابد و مشغول به بررسی مشکلات جامعه کارگری شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه کارخانه های و شرکت های ورشکسته بسیاری وجود دارد که کارگران را تحت فشار قرار داده، گفت: وزیر کار توان ندارد مشکلات جامعه کارگری را حل کند و با فرار از مسائل خود را مشغول می کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سفر وزیر کار باید با هماهنگی نمایندگان انجام می شد تا مثمر ثمر واقع شود، افزود: مدیرانی که به وزیر گزارش عملکرد می دهند جرئت حضور در مجامع کارگری را ندارند و از درد و مشکلات کارگران بی خبر هستند و به ناچار وزیر را در مسیرهای دیگری هدایت می کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بابیان اینکه وزیر کار باید نتیجه سفرهای قبلی خود را به گیلان مورد ارزیابی قرار دهد، افزود: وزیر کار در سفر قبلی خود قول هایی را به کارگران شرکت چوکا که دارای مشکلات اساسی هستند داد اما همچنان آن شرکت با مشکلات زیادی روبرو هست.

کوچکی نژاد با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اشتغال شرکت دخانیات استان گیلان گفت: بخشی از کارخانه دخانیات گیلان به دلیل بی عرضگی مدیران به استان دیگر منتقل شد و اکنون شاهد اخراج تعدادی از کارگران گیلانی هستیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در کارخانه کاشی خزر و الکتریک در گیلان گفت: کارخانه های نامبرده دو سه دولت را پشت سر گذاشته اند اما وزیر کار نتوانست مشکلات شرکت ها را حل کند درنتیجه همه آن ها را از خط تولید اخراج کرد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت با اشاره به مشکلات ایران پوپلین، گفت: کارخانه ایران پوپلین در معرض مشکلات عدیده ای است و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جای اینکه به این مشکلات بپردازد و آن ها را حل کند در مسیرهای غیر از وزارت خانه گام برمی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مسیر حرکت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسیر غیر از پرداختن به امور کارگران و اشتغال و تعاون است، تصریح کرد: 35 درصد جوانان جویای کار گیلانی بیکار هستند و باید فکر به حال آن ها بشود اما وزیر در اینجاها حضور ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیر سفر بی نتیجه ای را در گیلان سپری می کند، گفت: اگر وزیر نمی تواند مشکلات کارگران و شرکت های تحت نظر را حل کند حداقل در مناطق خوش آب وهوا کمتر حضور پیدا کند تا درد کارگران بیشتر نشود.

کوچکی نژاد بابیان اینکه وزیر کار باید مدیران بی کفایت را عزل و مسیر پیشرفت و توسعه را به روی کارگران باز کند، گفت: به دلیل باندهای مخوف سیاسی در استان که حتی از عهده کارهای سیاسی خود برنمی آیند مشکلات اشتغال در استان روزبه روز زیادتر می شود که جای دارد مدیران قوی تر و متعهدتری جایگزین شوند که در غیر این صورت ما با وزیر همراهی نخواهیم کرد و با طرح سؤال از وی مشکلات حوزه های انتخابیه خود را حل خواهیم کرد.

انتهای پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان