جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد لنگرود برگزار شد
جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد لنگرود برگزار شد

همزمان به اولادت باسعادت امام حسین(ع) ، حضرت ابوالفضل(ع) و حضرت زین‌العابدین(ع) جشن مزدوجین دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود و مرکز آموزشی و فرهنگی سما در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود در این مراسم در جمع مزدوجین جوان دانشجو، ضمن تبریک ایام خجسته و ازدواج دانشجویان، مبانی ارتباط مؤثر و موفق و نقش آن در استحکام بنیان خانواده را تشریح کرد.

دکتر کیوان صائب افزود : ازدواج امر مقدسی است که دارای دو بعد روحی و جنسی است و توجه کافی به هر دو بعد درتحکیم این امر از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست. آگاهی از حساسیت‌ها و درک طرف مقابل یکی از راه‌های مهم ثبات ازدواج است.

وی در خصوص نقش ازدواج در رشد شخصیت افراد گفت: ازدواج در رشد شخصیت افراد نقش بسزایی دارد و محیط گرم و صمیمی و فضای پرمحبت خانواده فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و درنتیجه رشد عقلانی، اجتماعی،فرهنگی و اخلاقی زن و شوهر و دیگر اعضاء خانواده است.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی این دانشگاه نیز ضمن تبریک به مزدوجین به اهمیت ازدواج در قرآن اشاره کرد و گفت: از دیدگاه قرآن ، زندگی زناشویی و خلقت انسان برمبنای(زوجین) از نشانه‌های خداوند در آفرینش بشمار می‌آید که نقش اساسی در پاک‌دامنی انسان دارد.

حجت‌الاسلام جواد موسی پور خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام ازدواج یک فلسفه خلقت است. ازدواج موجب مسئولیت‌پذیری نسبت به خود و دیگران است و نقش اساسی در سالم‌سازی فرد و اجتماع دارد و از سوی دیگر نادیده گرفتن این سنت الهی ریشه در بسیاری از مفاسد و ناهنجاری‌های اخلاقی دارد.

وی داشتن نیت خیر و اراده قوی برای تشکیل خانواده را یکی از ارکان مهم ازدواج دانست و اظهار کرد : هر یک از زوجین باید بادید باز و با رضایت خود اقدام به تشکیل خانواده نمایند. ازدواج زمانی موفق خواهد بود که باهدف تشکیل خانواده و تعالی روحی زوجین در نظر گرفته شود.

موسی پور بابیان اینکه مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی به نیازهای جسمی، روحی و عاطفی همسر یکی دیگر از ارکان  ازدواج موفق است عنوان کرد : زوجین باید متوجه باشند که با تشکیل خانواده، نقشهای جدیدی برای آنان به وجود می‌آید که می‌بایستی در مقابل آن مسئولیت‌پذیر باشند  زن و مرد متأهل نسبت به یکدیگر متعهد هستند و می‌بایستی با تمام وجود سعی در ایفای وظایف نمایند.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد لنگرود شناخت دقیق نیازهای جسمی ، روحی و عاطفی همسر و تلاش مستمر و دائم را یکی از اساسی‌ترین پایه‌های موفقیت یک زندگی زناشویی در پاسخ به این نیازها دانست.