به گفته مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ۲ سال گذشته ۶۰ مجموعه و سالن ورزشی در گیلان شامل زنده یاد سیروس قایقران بندر انزلی، وحدت بندر آستارا، شهید عضدی رشت و پوریای ولی شهرستان تالش نوسازی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از استادیوم سردار جنگل رشت و در جمع خبرنگاران یکی از اهداف دولت سیزدهم را رفع مشکلات زیرساختی ورزش در استان های کشور دانست و اظهار کرد: ورزش گیلان در زیرساخت ها مشکلات فراوانی داشت ولی در ۲ سال گذشته ۶۰ مجموعه و سالن ورزشی شامل ورزشگاه هایی همچون زنده یاد سیروس قایقران بندر انزلی، وحدت بندر آستارا، شهید عضدی رشت و پوریای ولی شهرستان تالش نوسازی شدند.

وی با اشاره به اتمام دو پروژه عمرانی ورزشی در استان گفت: دو زمین چمن مصنوعی در مناطق کومله لنگرود و رحیم آباد رودسر در دهه فجر بهره برداری می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به وجود ۲۶۰ قهرمان ملی و بین المللی در رشته های مختلف ورزشی در گیلان بیان کرد: در دولت سیزدهم و در راستای توسعه ورزش گیلان اقدامات خوبی انجام شده که حاصل آن موفقیت ورزشکاران استان در مسابقات مختلف ملی و بین المللی است چنانکه در این مدت ۲۶۰ قهرمان ملی و بین المللی داشتیم.

آرمان با بیان اینکه کسب ۱۶ مدال در بازی های آسیایی و پارا آسیایی هانگژو توسط ورزشکاران گیلانی بی سابقه بوده است، افزود: در ۲ سال اخیر ۱۵ ورزشکار اعزامی گیلان به بازی های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو موفق به کسب ۱۶ مدال شدند که تاریخ گیلان باید ثبت شود.

وی با اشاره به برگزاری چند رویداد مهم طی دهه فجر امسال در گیلان گفت: در ایام دهه مبارک فجر ۳۰۶ برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی در استان برگزار می شود که از این تعداد ۸۷ برنامه قهرمانی در ۵۴ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، برگزاری بیستمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام کاسپین با حضور حداقل ۱۲ کشور خارجی، برپایی مسابقات رزمی بین المللی جام صلح و دوستی با حضور هفت کشور خارجی و همچنین برگزاری مسابقات پرروش اندام لیگ باشگاه های کشور از مهم ترین مسابقاتی است که طی دهه فجر امسال در گیلان برگزار می شود.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان