استاندار گیلان با اشاره به افتتاح ۱۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی در سطح استان گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده ۸۰ هزار میلیارد ریال پروژه نیز با حضور رئیس جمهور تا قبل از سال و به احتمال ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در جلسه شورای اداری گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۱۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت، اظهار کرد: طی برنامه ریزی های انجام شده ۸۰ هزار میلیارد ریال پروژه نیز با حضور رئیس جمهور تا قبل از سال و به احتمال زیاد در نیمه نخست اسفند به بهره برداری برسد. 

وی با بیان اینکه قطار توسعه در گیلان شتاب مناسبی گرفته است، گفت: در دولت کنونی بسیاری از واحدهای صنعتی راکد در گیلان احیا شده و همچنین ۶۹۶ واحد صنعتی و کشاورزی در دست اقدام است تا به بهره برداری برسند.

استاندار گیلان از تحقق ۹۴ درصدی وعده اشتغال در گیلان خبر داد و افزود: با وجود اینکه میانگین نرخ بیکاری در کشور ۷.۶ است، این میزان در گیلان ۶.۲ می باشد و خوشبختانه نرخ بیکاری در این استان کاهش مناسبی یافته است.

عباسی با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی و چای در گیلان تصریح کرد: در بخش چای به دلیل آمار غلط، سرانه مصرف و از سوی دیگر با توجه به افزایش تولید، مشکلاتی ایجاد شد که با همت دولت سیزدهم، این مشکل برطرف می شود و مطالبات چایکاران نیز بزودی پرداخت خواهد شد. 

وی اقدام دولت در خرید تضمینی چای را اقدامی جهادی و کم سابقه دانست و بیان کرد: در بخش خرید توافقی برنج از کشاورزان نیز ۶۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که این امر نیز در حال اجرا است تا برنج مازاد کشاورزان به طور توافقی از آنان خریداری شود. 

استاندار گیلان با دستور به فرمانداران در خصوص شناسایی زمین های مناسب در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: با توجه به محدودیت زمین در گیلان، باید از سوی فرمانداری ها، زمین های مناسب شناسایی شود تا احداث مسکن بیش از پیش رونق گیرد و در این بخش نیز بتوانیم به تعهدات خود همانند بخش اشتغال عمل کنیم. 

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به بی طرفی مدیران دولت سیزدهم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری افزود: مدیران، فرمانداران و بخشداران به هیچ وجه حق حمایت مصداقی از نامزدهای انتخابات را ندارند و در تایید و یا علیه هر یک از داوطلبان نباید موضع گیری کنند. 

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین انتخابات ۱۱ اسفند بیان کرد: به طور حتم مردم با حضور حماسه ای و پرشکوه خود بار دیگر با آرمان های امام راحل، شهدا و نظام مقدس میثاق می بندند و اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان