برخورد قاطع با هرگونه ترک فعل در ثبت جهانی ماسوله

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۷
۵ خرداد ۱۴۰۱


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمزه خلیلی امروز (پنج شنبه) در نشست بررسی روند ثبت جهانی با تاکید بر برخورد قانونی با هر گونه ترک فعل مدیران، اظهار کرد: فردی که دارای مسئولیت است نباید با عدم انجام وظایف خود خیانت کند.

حجت الاسلام خلیلی با اشاره به اینکه ۴۰ سال فرصت بود تا موانع‌ها ثبت جهانی ماسوله برطرف و این میراث برجسته و احیا شود، ادامه داد: مدیری که در رفع این موانع‌ها اقدامی نکند بدون تعارف ترک فعل کرده و عدم صلاحیت می‌خورد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه یا قولی به مردم ندهید و یا اگر داده می‌شود باید عملی شود، اضافه کرد: مصوبات این جلسه حتماً پیگیری و باید تا موعد مقرر اجرایی شود.

وی تأکید کرد: مدیرانی که در رفع موانع ثبت ماسوله ترک فعل کنند اعمال قانون می‌شوند.

حضور ارزیابان یونسکو تابستان امسال در گیلان

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان نیز در این نشست با اشاره به پیگیری‌های متعدد انجام شده برای ثبت جهانی شهر تاریخی ماسوله، اظهار کرد: پرونده شهر ماسوله مورد تأیید ارزیابان یونسکو قرار گرفته و قرار شد تابستان امسال ارزیابان به گیلان سفر کنند و در صورت رفع ۱۵ موانع این اثر تاریخی به عنوان یکی دیگر از آثار جهانی ثبت شود.

ولی جهانی با بیان اینکه در صورت عدم رفع این موانع بررسی پرونده شهر ماسوله به چندین سال دیگر موکول می‌شود، اضافه کرد: همه پای کار هستند و بخشی نیز مرتفع شده و نیازمند همیاری بیشتر برای رفع این اشکالات هستیم.

جهانی با تاکید بر اینکه برای موزه ماسوله یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: ۱۳۰ تابلو به دو زبان از شهر فومن تا ماسوله ظرف ۱۵ روز نصب می‌شود.منبع

https://langarnews.ir/p/168138

پیوند ها

بکوریتی

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.