وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وجود ۷۷ هزار سند علمی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های جهان گفت: ۳۵ درصد این اسناد با مشارکت دانشگاه ها و اساتید خارجی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت،  محمدعلی زلفی گل ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و در مصلی رشت، با بیان اینکه باید از ظرفیت دانشجوبان نخبه در پیشبرد  اهداف جمهوری اسلامی بهره مند شویم، اظهار کرد: در کشور و حتی خارج از کشور دانشجویان نخبه بسیار زیادی وجود دارد که می توان از ظرفیت آنان در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرد.

وی با اشاره به وجود ۷۷ هزار سند علمی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های جهان گفت: ۳۵ درصد این اسناد با مشارکت دانشگاه ها و اساتید خارجی انجام شده است.

وزیر علوم،  تحقیقات و فناوری با تأکید بر لزوم توجه به رشد علمی کشور در عرصه های مختلف بیان کرد: بر اساس آمار در دانشگاه های کشور سه میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو داریم که ۱۵۰ هزار نفر از این دانشجویان در مقطع دکترا تحصیل می کنند.

زلفی گل یکی از اهداف وزارت علوم را رشد علمی کشور با بهره گیری از جامعه نخبگانب دانست و افزود: با توجه به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری یکی از مهم ترین اهداف وزارت علوم استفاده از ظرفیت نخبگان کشور در عرصه های مختلف علمی است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان